REKLAMA

 

Na witrynach Porozumienia Zawodów Medycznych oraz Porozumienia Rezydentów pojawiła się prośba o zbiórkę środków finansowych potrzebnych do wysłania listów do wszystkich ordynatorów w Polsce. List ten ma zostać odczytany w tygodniu po 5 września we wszystkich placówkach służby zdrowia w naszym kraju - będzie on podkreślał jak wielkie znaczenie dla każdego z nas ma zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do poziomu zalecanego przez WHO (czyli 6,8% PKB; obecnie nieco ponad 4%), integracja wszystkich zawodów medycznych oraz co można zrobić, aby wymusić na rządzie "dobrą zmianę" w tym kierunku.

1. TREŚĆ PROŚBY
"Zgodnie z planem powstał list do wszystkich lekarzy w Polsce, mający otworzyć ludziom oczy. Dosyć mocny i emocjonalny. Mają go odczytać wszyscy ordynatorzy w Polsce na odprawie, w tygodniu po 5 września. Mamy wszystko oprócz pieniędzy... Potrzeba 15 tys. zł na kolportaż. Może OZZL część sfinansuje. Czy macie ochotę przekazać jakieś wolne datki na to wydarzenie. Byłby to precedens na skalę światową. Ja wierzę, że ordynatorzy to przeczytają i zmobilizuje to szczególnie osoby, które nie wierzą w zmianę. Kolejna oddolna akcja. Czy dali byście radę wpłacić na ten cel po 10-15 zł...? Na cito... "


2. NUMER KONTA

79 1090 1896 0000 0001 0093 6929     BZWBK 3 O. w Bydgoszczy

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, ul.Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

Tytuł przelewu: "Cele statutowe- REZYDENCI"


KATEGORIA: POROZUMIENIE REZYDENTÓW, POROZUMIENIE ZAWODÓW MEDYCZNYCH, NACZELNA IZBA LEKARSKA, IZBA LEKARSKA, OKRĘGOWA IZBA LEKARSKA, OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY LEKARZY (OZZL), MINISTERSTWO ZDROWIA

Prześlij komentarz

  1. Aha, no to jest jakaś inicjatywa... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Akcja zakończyła się sukcesem, wczoraj (06.09.2016 r.) zostało nadane około 7 tysięcy listów.

    OdpowiedzUsuń

 
Top