REKLAMA

 

Przyznam szczerze, że rzadko coś wzbudza we mnie taki entuzjazm, jaki wzbudziła ostatnio aplikacja mobilna (na smartphony / telefony komórkowe) o nazwie UBER. Dostępna jest zarówno na telefony z iOS, jak i z Androidem. Po jej zainstalowaniu na naszym urządzeniu mobilnym musimy dokonać kilku czynności (o których więcej poniżej), po czym darmowe podróżowanie po większości polskich miast wojewódzkich, a szczególnie po Warszawie, będzie dla nas łatwiejsze niż kiedykolwiek. UBER jest aplikacją służącą do zamawiania usługi transportu samochodowego (TAXI niezrzeszone w korporacji) działającą na zasadzie kojarzenia pasażerów z kierowcami korzystającymi z aplikacji.1. Krok pierwszy - ściągnij aplikację i zarejestruj się

Po ściągnięciu aplikacji z Google Play lub App Store musimy dokonać rejestracji. Po wprowadzeniu danych personalnych jesteśmy zobowiązani wprowadzić numer telefonu komórkowego na którym zainstalowana jest aplikacja oraz numer karty bankowej bankomatowej. Po tych czynnościach zostaniemy zalogowani do aplikacji.


2. Krok drugi - pierwsze darmowe przejazdy

Aby w pełni wykorzystać potencjał darmowych przejazdów musicie podróżować przynajmniej w 3 osoby. Cały dowcip polega na tym, że przy pierwszej rejestracji każdy nowy użytkownik otrzymuje darmowy przejazd o wartości 25 zł (do 25 zł). Aby otrzymać kolejny darmowy przejazd po wejściu w menu po lewej i kliknięciu w zakładkę "ZNIŻKI" wpisujecie KOD 7ybbxpyzue. Kolejne darmowe przejazdy zależą od ilości osób w paczce znajomych, jaką będziecie podróżować. Każdy z Was w zakładce "DARMOWE PRZEJAZDY" posiada kod, który należy wysłać/podać pozostałym członkom Waszej paczki, aby Ci wpisali go w zakładce "ZNIŻKI". W ten sposób zarówno wysyłający, jak i wpisujący kod otrzymuje po darmowym przejeździe. 

3. Krok 3 - obsługa aplikacji

Nawet jeśli wykorzystacie wszystkie darmowe przejazdy, to nie martwcie się. UBER jest dużo, dużo tańszy od najtańszej taksówki (o około 40-50%). Mając włączony GPS w naszym urządzeniu mobilnym kierowca będzie wiedział gdzie ma przyjechać. Ponadto UBER pozwala na wysłanie bezpośrednio do kierowcy lokalizacji gdzie chce dotrzeć podróżujący z wyznaczeniem trasy optymalnej (najtańszej opcji pomiędzy najkrótszą, a najszybszą). I co najważniejsze - nie potrzebujemy gotówki. Pieniądze są pobierane pobierane dopiero po zakończeniu usługi transportowej z naszej karty. Całkowita kwota jest pochodną opłaty stałej za samo zamówienie, długości naszej trasy w km oraz czasu spędzonego w samochodzie.

4. Uber - doświadczenia własne

Podczas ostatniego kursu specjalizacyjnego w Warszawie przez 2 dni korzystaliśmy z UBER'a, a moim kolegom zostały jeszcze darmowe przejazdy! Byliśmy frajerami, że kupiliśmy w ogóle bilety tramwajowe (na szczęście tylko raz). Nie jest to tekst sponsorowany, po prostu przy poziomie zarobków przeciętnego Polaka warto szukać dobrych, sprawdzonych i tanich (lub darmowych) rozwiązań.

KATEGORIA: KONFERENCJE, KURSY SPECJALIZACYJNE, KURSY SZKOLENIOWE, TRANSPORT PUBLICZNY,

Prześlij komentarz

 
Top