REKLAMA

 

Polska jest krajem, w którym jakakolwiek forma/próba dialogu z władzą nie przynosi najmniejszych efektów. Młodzi lekarze odwiedzili około 120 posłów partii rządzącej, spotkali się z członkami komisji zdrowia, rozmawiali z ministrem i wiceministrem zdrowia, prowadzili kampanię medialną "#ReceptaJestProsta" (patrz poprzedni post). Z przykrością muszę stwierdzić, że dopóki forma dialogu/rozmowy nie przyjmuje tak radykalnej postaci jak manifestacja/strajk, to wszystkie problemy i postulaty są zamiatane pod dywan. Termin pierwszej czerwcowej manifestacji lekarzy w czasie specjalizacji zostanie wyznaczony 20 maja 2016 roku podczas spotkania zarządu krajowego OZZL. Manifestacja odbędzie się w Warszawie. I będzie o tym bardzo, ale to bardzo głośno. Pacjenci nie są stroną w tym sporze, więc strajk to ostateczność i najgorsze z możliwych rozwiązań.

Na facebook'owym profilu Porozumienia Rezydentów czytamy:


I. AKCJA WyjdźSpodButa
Czas na eskalację działań i przygotowanie się do pierwszej warszawskiej manifestacji z udziałem członków Porozumienia Rezydentów. 

Marszów i pikiet w stolicy jest pełno, dlatego potrzebujemy form, które dodadzą naszej obecności medialnego rozgłosu. Zamierzasz przyjechać – wspaniale, wyślij nam wcześniej buty i resztę ekwipunku. Nie będzie Cię – szkoda, ale już dziś wyślij (poniższą) paczkę.

Wykonanie:

1. Uszykuj białe buty szpitalne (jak chcesz to własne, jeśli nie własne to kup za 10-20 zł takie które mogą się kojarzyć ze szpitalem).
2. Buty zwiąż, do butów przyczep karteczkę z napisem "Twój ..... (specjalizacja) z ..... (miasto)".
3. Dołóż fartuch i parę rękawiczek jednorazowych.
4. Na kartce a4 napisz nazwę kraju, do którego byś wyemigrował gdybyś musiał, wg schematu: miasto ---> kraj (np. Warszawa → Niemcy).
5. Wszystko zapakuj do kartonu i wyślij na adres:


POROZUMIENIE REZYDENTÓW ul. Niska 2/195-082 Chechło Pierwsze, poczta DOBROŃ


(numer kom. dla kurierów to: 537706301)

6. W polu nadawca napisz swoje własne dane, a jeżeli wolisz to LEKARZ REZYDENT i adres okręgowej izby lekarskiej lub NIL.
Liczymy na SOLIDARNOŚĆ i EFEKT – im więcej butów, tym będziemy bardziej medialni. Im będzie nas więcej – tym będziemy bardziej medialni. A media to sposób na komunikację z politykami, którzy są odpowiedzialni za obecne warunki naszej pracy i płacy.
Wyślij swoją paczkę, udostępnij post, nie zapomnij powiedzieć koleżankom i kolegom z oddziału, że czekamy na ich buty i ich obecność!!!


II. TERMIN I MIEJSCE MANIFESTACJI, TRASA PRZEMARSZU, ZADANIA DO WYKONANIA

Miejscem manifestacji będzie miasto stołeczne Warszawa, natomiast jeśli chodzi o dokładny czerwcowy termin manifestacji i inne szczegóły organizacyjne zostaną one ustalone na spotkaniu zarządu krajowego OZZL 20 maja 2016 roku. O całym wydarzeniu trzeba uprzedzić władze Warszawy (aby było to legalne), poinformować wszystkie możliwe media, zorganizować transport lekarzy rezydentów autobusami do Warszawy z miast wojewódzkich. Śledźcie grupę dyskusyjną i profil Porozumienia Rezydentów na facebook'u. 

KATEGORIA: POROZUMIENIE REZYDENTÓW, STRAJK LEKARZY, MANIFESTACJA LEKARZY, SZKOLENIE PODYPLOMOWE, REZYDENTURA, SPECJALIZACJA, KURSY SPECJALIZACYJNE, KURSY SZKOLENIOWE, PRAWO PRACY, PRAWO MEDYCZNE

Prześlij komentarz

 
Top