REKLAMA

 

Dlaczego nie warto iść na medycynę? Bo po 6 latach ciężkich studiów, 13 miesiącach stażu podyplomowego, zdanym Lekarskim Egzaminie Końcowym Państwo Polskie skazuje Cię na pracę w wymiarze 48h tygodniowo za 2200-2400 netto miesięcznie przez najbliższe 4-6 lat (na okres uzyskiwania specjalizacji lekarskiej). Przeczytawszy w dniu wczorajszym odpowiedź MZ na postulaty Porozumienia Rezydentów (organizacji zrzeszającej wszystkich lekarzy w Polsce w trakcie uzyskiwania specjalizacji) "zalała mnie krew" - eufemizm. Jeśli będzie taka potrzeba dojadę 200 km do Warszawy i stanę razem ze swoimi kolegami pod MZ (w końcu i tak dojeżdżam 112 km w jedną stronę do pracy). Żaden polityk nie będzie zrzucał odpowiedzialności na swoich obywateli za zabezpieczenie środków w budżecie, siejąc równocześnie ziarno niezgody między lekarzami przed specjalizacją i w trakcie specjalizacji.1. ODPOWIEDŹ MZ NA POSTULATY POROZUMIENIA REZYDENTÓW (PODANE KWOTY SĄ KWOTAMI BRUTTO, O CZYM W NOTCE DO POLSKIEJ AGENCJI PRASOWEJ NIE MA ŚLADU)
2. APELUJĘ DO WSZYSTKICH KOLEGÓW O POBRANIE ZAŚWIADCZENIA ZE SWOJEJ IZBY LEKARSKIEJ W ZWIĄZKU Z WYJAZDEM DO KRAJU UE

W tym miejscu proszę o pełną integrację środowiska - takie zaświadczenie musi pobrać każdy lekarz. Sprawa jest bardzo prosta i opiszę ją w trzech krokach. Krok pierwszy - wpłacamy 55,50 zł na konto swojej Izby Lekarskiej (w przypadku Wielkopolskiej Izby Lekarskiej jest to 45 1020 4027 0000 1102 0404 3501). Krok drugi - wypełniamy podanie o wydanie zaświadczenia w związku z wyjazdem do kraju UE (w przypadku Wielkipolskiej Izby Lekarskiej dokument można pobrać tutaj). Najlepiej na dole podania napisać "Proszę o wysłanie zaświadczenia na adres korespondencyjny". Krok trzeci - wypełnione podanie wraz z potwierdzeniem przelewu wysyłamy pocztą (listem poleconym) do odpowiedniego Rejestru Lekarzy swojej Izby Lekarskiej (w przypadku WIelkipolskiej Izby Lekarskiej kopertę adresujemy następująco: Rejestr Lekarzy WIL, Wielkopolska Izba Lekarska ul. Nowowiejskiego 51 61-734 Poznań).

Ja swoje zaświadczenie już mam (na załączonym obrazku), Was również proszę o jego pobranie.

KATEGORIA: 
TAGI: BĘDĄC MŁODYM LEKARZEM, IZBA LEKARSKA, POROZUMIENIE REZYDENTÓW, PRACA ZA GRANICĄ, SPECJALIZACJA, SZKOLENIE PODYPLOMOWE, MINISTERSTWO ZDROWIA.

Prześlij komentarz

 
Top